Banner-Autolatest-2021 CEED
previous arrow
next arrow

Volkswagen ID. Era este prima masina REEV construita de catre chinezi pe baza tehnica a lui IM LS6 SAIC MG Motors

VW a prezentat prima sa masina REEV care nu are nici o legatura cu centrele de dezvoltare din Europa, modelul Volkswagen ID. Era fiind o masina 100% made in China construita pe baza tehnica a marcii de lux IM Motors a celor de la MG Motors.

Volkswagen ID. Era

ID. ERA combină un sistem electric pur (cu autonomie de aproximativ 300 km) și un motor termic care funcționează exclusiv ca generator pentru baterie, eliminând astfel anxietatea legată de distanță – o cerință esențială pentru clienții chinezi, în special familiile numeroase și cei care fac drumuri lungi.

Autonomia totală depășește 1.500 km (CLTP), ceea ce îl face unul dintre cele mai capabile modele electrice de pe piață.

Volkswagen ID. Era

Deși modelul este destinat exclusiv pieței din China, succesul său ar putea convinge Volkswagen să aducă tehnologia range-extender și pe alte piețe, inclusiv în Europa, unde cererea pentru electrice cu autonomie mare este în creștere.

MOTORIZARE REEV MG MOTORS

Sub capota noului VW se ascunde o motorizare 100% SAIC, respectiv un motor termic turbo cu 4 cilindri de 1.5 litri (153 CP) care funcționează exclusiv ca generator pentru baterie, oferind autonomie electrică pură de până la 450 km și autonomie combinată de până la 1.502 km (CLTC).

Volkswagen ID. Era

SAIC aduce in Europa marca premium IM Motors. Modele sunt IM Motors L6 , L7 si LS6 2024

Articole Interesante

Alte Stiri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Galerie Foto

Articole Recente